KONZULÁT SEYCHELSKEJ REPUBLIKY NA SLOVENSKU

Andrej Hryc

Honorárny konzul
s pôsobnosťou pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Nitriansky a Žilinský samosprávny kraj

Andrej Hryc sa stal Honorárnym konzulom Seychelskej republiky na Slovensku v roku 1998, keď ho do tejto funkcie vymenovala vláda Seychelskej republiky. Od roku 2018 je honorárnym konzulom pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Nitriansky a Žilinský samosprávny kraj.

Andrej Hryc je uznávaným a oceňovaným slovenským hercom. Počas svojej úspešnej kariéry účinkoval vo vyše 70 hraných filmoch, vyše 200 televíznych inscenáciách, 80 divadelných predstaveniach a vytvoril vyše 200 postáv v dabingu, ale aj režíroval niekoľko úspešných divadelných a muzikálových titulov. V roku 2013 vydal knižnú autobiografiu pod názvom „Inventúra“, ktorá sa stala bestsellerom.

Okrem herectva sa venuje aj podnikateľským aktivitám a je aktívny aj vo verejnom živote. V roku 1992 založil Rádio Twist, ktoré bolo v 90. rokoch 20. storočia významným mienkotvorným médiom. V roku 1992 založil Asociáciu nezávislých rozhlasových a televíznych staníc Slovenska a až do roku 2005 bol jej prezidentom. Koncom 90. rokov pôsobil tiež ako poradca ministra kultúry Slovenskej republiky.

Wanda Adamík Hrycová

Honorárna konzulka
s pôsobnosťou pre Košický, Banskobystrický a Prešovský samosprávny kraj

Wanda Adamík Hrycová sa stala Honorárnou konzulkou Seychelskej republiky na Slovensku dňa 12. decembra 2017. Do funkcie ju menoval prezident Seychelskej republiky, jeho excelencia Danny Faure a jej vymenovanie potvrdil Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vydaním Exequatur.

Wanda Adamík Hrycová je jednou z najúspešnejších slovenských filmových producentiek súčasnosti. Vyštudovala odbor produkcia a manažment na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Už počas štúdia na vysokej škole bola súčasťou viacerých projektov (produkcia študentských filmov, organizácia študentského filmového festivalu, výroba televíznych seriálov, produkcia celovečerných hraných filmov). Zároveň zbierala manažérske skúsenosti pri práci v Rádiu Twist, kde sa z pozície asistentky prepracovala na zástupcu výkonného riaditeľa.

V rokoch 2001 až 2006 pôsobila ako generálna riaditeľka Divadla Nová scéna. V rokoch 2010 až 2012 pôsobila ako generálna riaditeľka MediaPro Entertainment Slovakia, najväčšej produkčnej spoločnosti na Slovensku.

V roku 2007 si založila vlastnú produkčnú spoločnosť Wandal Production. Svetový muzikál Producenti v jej produkcii vzhliadlo 26 000 slovenských divákov. Okrem toho sa podieľala na produkcii filmu Colette a v roku 2017 uviedla do kín film Čiara, pri ktorom bola okrem hlavnej producentky aj autorkou námetu. Film sa stal najúspešnejším slovenským filmom v 25-ročnej ére samostatnosti Slovenskej republiky.

Konzulát Seychelskej republiky

s pôsobnosťou pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Nitriansky a Žilinský samosprávny kraj

Andrej Hryc
Honorárny konzul

Beblavého 4
811 01 Bratislava

consul-ba@seychelles-consulate.sk

+421 905 101 803

Úradné hodiny na základe telefonického dohovoru

Konzulát Seychelskej republiky

s pôsobnosťou pre Košický, Banskobystrický a Prešovský samosprávny kraj

Wanda Adamík Hrycová
Honorárna konzulka

Pod Strelnicou 161/1
Nižná Hutka
040 18 Košice-okolie

consul-ke@seychelles-consulate.sk

+421 904 700 006

Úradné hodiny na základe telefonického dohovoru

Ambasáda Seychelskej republiky v Bruseli

Boulevard Saint Michel 28, Box 23
1040 Brusel
Belgicko

brussels@seychellesgov.com

+32 2 733 60 55