Na Seychelách nebol zistený variant Omicron.

29.11.2021

Na Seychelách neboli zistené žiadne prípady variantu B.1.1.529, potvrdili miestne orgány. Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že uplatňuje nové cestovné opatrenia pre návštevníkov, štátnych príslušníkov Seychel a obyvateľov cestujúcich z regiónu južnej Afriky v dôsledku nového variantu COVID-19, ktorý koluje v Južnej Afrike a okolitých krajinách.

Návštevníci z Juhoafrickej republiky, Eswatini, Lesotha, Mozambiku, Namíbie a Zimbabwe nemajú od dnešnej soboty, 27. novembra 2021, až do odvolania povolený vstup na Seychely, oznámilo seychelské ministerstvo zdravotníctva.

Nové opatrenia vyžadujú, aby všetky osoby, ktoré už sú na Seychelách a ktoré boli v týchto krajinách južnej Afriky v posledných dvoch týždňoch, absolvovali PCR test, ak boli na Seychelách od piatich do štrnástich dní po prílete. Osoby, ktoré boli na Seychelách menej ako päť dní, by mali s testom PCR počkať do piateho dňa.

Všetci Seychelčania a obyvatelia vracajúci sa na Seychely, ktorí boli v niektorej z týchto krajín v posledných dvoch týždňoch, musia podstúpiť samokaranténu a povinný PCR test v 5. deň po príchode.

Dôrazne sa neodporúča cestovať do Južnej Afriky a ostatných uvedených krajín.

Upozorňujeme, že Seychely vítajú všetkých návštevníkov bez ohľadu na ich očkovací status pod podmienkou, že majú certifikát o negatívnom PCR teste COVID-19, ktorý musí byť vykonaný do 72 hodín pred cestou, s výnimkou návštevníkov pochádzajúcich z krajín uvedených na nasledujúcom zozname s obmedzeným prístupom: Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namíbia a Zimbabwe.

Návštevníci vstupujúci na Seychely nemusia absolvovať žiadnu karanténu. Dôrazne sa im však odporúča, aby boli pred cestou plne očkovaní. Počas celej dovolenky majú povolený voľný pohyb, musia však dodržiavať všetky opatrenia v oblasti verejného zdravia. Môžu sa tiež slobodne ubytovať v ktoromkoľvek ubytovacom zariadení.